NEMOCNICE TŘEBÍČ

ZAČÁTKEM ROKU 2021 JSEM DOSTAL PŘÍLEŽITOST ZDOKUMENTOVAT SITUACI NA ODDĚLENÍ ARO TŘEBÍČSKÉ NEMOCNICE. POSLEDNÍ ROK SE VŠECHNO TOČÍ OKOLO nového typu koronaviru SARS CoV-2 (COVID-19), KTERÝ KOMPLIKUJE SITUACI PO CELÉM SVĚTĚ.

OPATŘENÍ, KTERÁ MAJÍ ZMÍRNIT NÁSLEDKY PANDEMIE SE TÝKAJÍ VŠECH. HLAVNÍM DŮVODEM, PROČ VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ OMEZUJÍ VOLNÝ POHYB OSOB A ZAVÁDĚJÍ DALŠÍ RESTRIKCE JE OMEZENÁ KAPACITA NEMOCNIČNÍCH ZAŘÍZENÍ, KTERÁ MUSÍ PŘIJÍMAT VELIKÉ MNOŽSTVÍ PACIENTŮ.

NERAD BYCH SE POUŠTĚL DO ÚVAH O TOM, CO SE MOHLO UDĚLAT JINAK, KDO MŮŽE ZA TUTO SITUACI A PROČ SE TOHLE VLASTNĚ VŠECHNO DĚJE. OD TOHO JSOU ODBORNĚJŠÍ MÉDIA.

JÁ BYCH CHTĚL VZDÁT POKLONU LIDEM, KTEŘÍ SE O TYTO PACIENTY STARAJÍ A CELOU DOBU PANDEMIE JSOU VYSTAVENI FYZICKÉ I PSYCHICKÉ ZÁTĚŽI. NEHLEDĚ NA DOPADY V OSOBNÍM ŽIVOTĚ, RODINY, DĚTI ATD.

Když jsem se chystal na focení, byl jsem hodně nervózní z toho, jak se k tomu sestřičky a doktoři postaví. Mile mě překvapila vstřícnost a ochota všech na oddělení. Vlastně mi přišlo, že mě tam snad i rádi vidí. Věřím, že to bude mít smysl.

Díky všemu personálu v nemocnicích!!!