ROZHOVOR - FOTOGRAF JAN KRATOCHVÍL

KAMARÁD - FOTOGRAF JAN KRATOCHVÍL FOTÍ STAROU FOTOGRAFICKOU TECHNIKOU NA KOLODIUM. CO VŠECHNO TO OBNÁŠÍ A JAK K TOMU DOŠEL PROZRADÍ V ROZHOVORU.

číst dál

Natáčení klipu Čechomor

V DUBNU 2021 PROBĚHLO NATÁČENÍ NOVÉHO HUDEBNÍHO KLIPU KAPELY ČECHOMOR K PÍSNI PIJÁCKÁ. MĚL JSEM OBROVSKÉ ŠTĚSTÍ, A MOHL JSEM BÝT SOUČÁSTÍ TOHOTO NATÁČENÍ JAKO FOTOGRAF. KLIP SE NATÁČEL V TŘEBÍČI, V RESTAURACI VINOHRÁDEK NAD BABOU. VIDEOTVŮRCEM BYL JAN MIŠKELA.

ČÍST

SARS-CoV-2 Oddělení ARO

ZAČÁTKEM ROKU 2021 JSEM DOSTAL PŘÍLEŽITOST ZDOKUMENTOVAT SITUACI NA ODDĚLENÍ ARO TŘEBÍČSKÉ NEMOCNICE. POSLEDNÍ ROK SE VŠECHNO TOČÍ OKOLO NOVÉHO TYPU KORONAVIRU SARS COV-2 (COVID-19), KTERÝ KOMPLIKUJE SITUACI PO CELÉM SVĚTĚ.

ČÍST

ROZHOVOR - PapiCafe

Rozhovor s majiteli kavárny PapiCafe v Třebíči, kteří se rozhodli rozjet svůj byznys v době, která tomu vůbec nepřála.

číst dál

Gdaňsk - Polsko

V ROCE 2019 JSME S KAMARÁDY VYRAZILI NA VÝLET NA SEVER POLSKA. CÍLEM BYL GDAŇSK A GDYNĚ U BALTSKÉHO MOŘE.

ČÍST

První focení s objektivem 50mm f1.0 R WR

V ZÁŘÍ 2020 SPOLEČNOST FUJIFILM PŘEDSTAVILA SVŮJ NOVÝ OBJEKTIV. NEJEDNÁ SE ALE O NIC OBYČEJNÉHO. FUJINON XF 50MM F1 R WR JE AKTUÁLNĚ JEDINÝM OBJEKTIVEM (V DOBĚ VYDÁNÍ), KTERÝ MÁ AUTOFOKUS A SVĚTELNOST F1.

číst dál

#1 Čím fotit a jak vybrat foťák právě pro Vás?

V TOMTO ČLÁNKU BYCH SE RÁD ZAMYSLEL NAD TÍM, ČÍM FOTIT A PROČ. ČASTO TOTIŽ ODPOVÍDÁM NA OTÁZKY OD KAMARÁDŮ, NEBO ÚČASTNÍKŮ FOTOKURZŮ, JAKÝ FOŤÁK VYBRAT. ABYCH SI ULEHČIL PRÁCI, ZKUSÍM TO STRUČNĚ A JEDNODUŠE SEPSAT BEZ TECHNICKÝCH ZBYTEČNOSTÍ.

číst dál

Severní Makedonie

DO MAKEDONIE JSME S KAMARÁDY VYRAZILI V ŘÍJNU 2018. BYL TO SPONTÁNNÍ NÁPAD V HOSPODĚ, KDE JSME CHTĚLI VYRAZIT NĚKAM, KAM BYCHOM NEJELI S RODINOU A BYLO BY TO LEVNÉ. VÝLET NA 4 DNY NÁS VYŠEL CCA NA 6.000 KČ / OSOBU VČETNĚ LETENEK, PĚKNÉHO UBYTOVÁNÍ, PŮJČENÍ AUTA NA CELOU DOBU A TAKŘKA NEOMEZENÉHO JÍDLA A PITÍ PO CELÝ POBYT. OPRAVDU JSME SE SNAŽILI OCHUTNAT VŠE CO BYLO MÍSTNÍ A SKOPSKO NÁM TEKLO UŠIMA:)

ČÍST